Jak Joga i Ajurweda są skorelowane

Joga i Ajurweda są dwa siostry rehearses który rozpoczął się w Indiach wiele lat wstecz.Joga i Ajurweda są dwa “siostry” rehearses który rozpoczął się w Indiach wiele lat wstecz.

Obecnie, wiele z nas wie o jodze i napotkały pierwszej ręki, poprzez postawy, oddechem i self-request-znaczących zalet. Jednak znaczna liczba z nas nie są tak zaznajomieni z Ayurveda. Możemy się o tym dowiedział się w związku z jogi, jednak nie są dokładnie ponad wszelką wątpliwość, jak właśnie. Nasi mistrzowie mistrzowie zwrócić uwagę, że joga oznacza zjednoczenie w sanskrycie, a sens Ayurveda jest zrozumienie życia.

Badane razem, te wzajemne praktyki mogą zaoferować nam urządzeń przekształcających, które kultywują ważniejszych samopoczucie i imperativeness. Ponadto, jak Jurian dodatkowo wyjaśnia, koordynowanie ajurwedyjskie standardy w swojej praktyce jogi może mieć głębsze bogatsze doświadczenie na plątaninę, że można przynieść ze sobą off plątaninie również.

Joga jest kawałek Ayurveda …

Joga jest kawałek Ayurveda

Joga podano w ajurwedycznych komunikatów, na przykład Charaka Samhita. Joga jest krytyczna do rozpuszczania fizycznego niepokoju i wyciszenie psychikę przed odbiciem i jest podstawą dinacharya, Ayurvedic harmonogramem. Jest to idealne ajurwedyjski prace na zewnątrz, w świetle faktu, że ożywia ciało, poprawia przetwarzanie i ewakuuje odcinek.

Joga dostosowuje każdego z trzech dosz, a charakterystyczne postawy mają różne skutki. Napastnik kłaniając postawy ostygnięcia Pitta dosha. Obroty są użyteczne Kapha w świetle faktu, że animowanie ich przetwarzanie. W odwrotnej skrętów są rozgrzewające i wzdłuż tych linii dostosowujących się do rodzaju Vata, długość jednostki ma jakość ich wykonania. Postawy jogi warunkują każdym regionie ciała oraz oczyścić się wewnątrz narządów trucizny, co jest jednym z celów ajurwedy.

 … Ponadto Ayurveda jest kawałek Jogi

Ponadto Ayurveda jest kawałek JogiW międzyczasie specjaliści jogi mogą korzystać przez ajurwedyjski codzień normalnego jako główny aspekt ich jogi ćwiczyć. Na przykład, Abhyanga (ajurwedyjski RUB) wydala toksyny z organizmu i rozwija mięśnie jogi ćwiczyć.

Nauka Maharishi Ayurveda daje ogromne wsparcie jogi doskonalić. Bez utworzenia w ajurwedyjski nauki, hatha jogi ryzykuje okazuje się być po prostu nieskazitelny pracy fizycznej na zewnątrz. Joga oznacza oczyszczenie nadi, czyli kanały, z różnych stanowisk.

W każdym razie, starając się to zrobić bez użycia Ayurvedic normy dotyczące ewakuacji AMA (żołądkowych związanych wpływów zanieczyszczających) przypominają skakanie na jednej nodze. To jest powód, dla konwencjonalnych szkół jogi są niezawodnie polecił ajurwedyjskie standardów oraz dodatkowo asan jogi, w świetle faktu, że obie są tak zależne.

Na off szansa, że ​​ktoś ma zamiar zajęcia jogi cały czas, on lub ona zaczyna przepędzić ama w organizmie. Jednakże, w przypadku gdy są one jeszcze nadąża sposób życia i jedzenia rutyny sprawia, że ​​AMA, wszystkie one są naprawdę robi jest przenoszenie ich pomyje dookoła. Joga zawodowe musi wiedzieć, jak do detoksykacji poprzez diety, stylu życia i praktyki udoskonalenie Maharishi Ayurveda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *