Głównych przyczyn starzenia się skóry

Chronologiczny proces starzeniaGłówną przyczyną rozwoju zmarszczek starzeje się, istnieje wiele innych elementów zewnętrznych również, z których niektóre mogą już nigdy nie myślał o przed.

Aby w pełni zobaczyć, jak się starzejemy i jak rozwijać zmarszczki, ważne jest, aby wiedzieć więcej na temat anatomii skóry.

Zmarszczki i różne oznaki starzenia są tworzone przez różnych elementów. Niektóre z nich są sterowalne, a inni nie. Rzućmy okiem na kilka przyczyn starzenia się skóry.

Chronologiczny proces starzenia

Jako człowieka wieku, komórki skóry zaczynają coraz mniej lepkie i cieńsze, dzięki czemu skóra wygląda cieńsze. Brak kleistości także niszczy funkcje skóry, co pozwala na wilgoć być odprowadzane od prowadzonych na skórze. Prowadzi to do sucha. Ilość komórek zmniejsza się o 10% po każdej dekady, a oni podzielić się powoli wraz z wiekiem. To dlatego, że skóra nie jest w stanie samodzielnie uszkodzenia Sunsię naprawić szybko i całkowicie.

uszkodzenia Sun

Ponad 90% z objawami przedwczesnego starzenia skóry, są ujmowane w ekstremalnych narażeniem na działanie promieni UVA i UVB, które pochodzą ze światła słonecznego. Większa część z fotostarzeniem skutków, takich jak zmarszczki i przebarwienia, rozwijać w wieku 20.

zakres negatywnego wpływu słońce robi się skóry jest zawarta przez osobę Kompletna ilości długotrwałym narażeniu na działanie promieniowania, a ponadto ich ochrona pigmentu.

Wolne rodniki

Niestabilne cząsteczki tlenu, które składają się z pojedynczego elektronu zamiast dwóch zwanych wolnych rodników. Ponieważ elektrony znajdują się w zestawach, cząstka musi szukać różnych atomów do innego elektronu.

W momencie, gdy drugi atom traci elektron cząstki do głównego, musi odkryć innego elektronu powtarzania całej procedury. Ta funkcja komórek wolne rodniki uszkodzenia i aktywacji metaloproteinaz, które rozkładają kolagenu, co powoduje zmarszczki.

Zmiany hormonalneZmiany hormonalne

Jest całkiem możliwe, że hormonalne skutki menopauzy i zmniejszenie produkcji estrogenów są za starzenie się skóry.

Jednak badania nie stwierdzono zmiany skórne, które są przede wszystkim zmniejszył estrogenu lub których zmiany skórne są następstwa ekstremalnej ekspozycji na słońce lub zwykłej chronologicznego starzenia. Brak estrogenów może prowadzić do zmniejszonych poziomów kolagenowych 2% każdego roku, a zmniejszenie grubości skóry o 1% za każdy rok.

Użyj mięśni

Często mimika może zmusić skórę marszczy, ponieważ traci elastyczność. W “kurze łapki” w kącikach oczu i zmarszczek między brwiami rozwijających się są spowodowane tym, że małe mięśnie i wokół tych obszarów umowy regularnie i na stałe.

Powaga

Skutki grawitacji sprawiają poluzowanie bardziej widoczna skóra jak skóra zwisa dużo więcej. Powoduje to opadające powieki i policzki na policzkach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *