Definicja, Perspektywa i zasady terapii jogi

korzyści z terapii jogi można podejść w różny sposób.Terapia Joga jest trudne do zdefiniowania w ciągu kilku zdaniach, ze względu na zakres i głębokość samej tradycji, podobnie jak joga, korzyści z terapii jogi można podejść w różny sposób.

Ważne jest, aby mieć racjonalny i sprawiedliwy poglądach definicji do tych ludzi, którzy nie są przyzwyczajeni do jogi, ale nadal uzasadnione, aby tych ludzi przesiąkniętych tej praktyki, a także filozofii.

Terapia Joga to specjalny rodzaj terapii, która obejmuje różne pozy jogi, praktyki oddechowe, medytacja, a także przewodnikiem obrazów w celu zwiększenia fizycznego i psychicznego samopoczucia. Głównym celem tej terapii inspiruje zjednoczenie ciała, umysłu i ducha. Ta specjalna terapia jest stosowanie jogi gdzie istnieje szczególne zapotrzebowanie zdrowotne.

Jakie są Zastosowania Terapii Jogi?

Jakie są Zastosowania Terapii Jogi?Głównym zastosowaniem terapii jogi jest z jednego lub więcej niż jednego punktu widzenia:

(1) Praktyka jogi rozwijać moc zmysłów, siłę mięśni, siłę koncentracji, zdobyć władzę trudnych pozach i zdolność do pracy na dłuższy okres czasu. To jest czasami nazywane stosowanie Shakti Karmy.

(2) Stosowanie terapii jogi i jogi leczyć konkretne problemy, takie jak zmniejszenie zanieczyszczenia z narządów zwanych Dosha lub ośrodków energetycznych zwanych czakr i kanałów ciała. To się nazywa Chikitsa Karma.

Jeśli choroba jest obecny, powinien być leczone, zwany Chikitsa.
Jeśli choroba nie jest obecny, jest konieczne zapobieganie zwany Rakshana.
Jeśli choroba nie jest obecny i indywidualne nauczył się bronić, to praktyka potrzeby z pomocą trenera, zwany Shikshana jest.

(3) Stosowanie pozycji jogi wyjść poza fizyczne i psychiczne poznać ani zrozumieć, co są poza ograniczonych zmysłów siebie, aby zrozumieć prawdziwe poczucie własnej egzystencji – nietransformowane świadkami nazwie purusza wszystkim która przekształca – nazywa Prakrti. To jest czasami nazywane stosowania Adhyatmik Karmy w sanskrycie iw języku angielskim nazywa się wyzwolenie z Maya i karmy, uznając i wielbiąc Pana.

Główne idee terapii jogi są następujące:Główne idee terapii jogi są następujące:

  • Naucz dokładnie co do osoby.
  • Różnice w poszczególnych osób powinny być przestrzegane.
  • Nauczanie powinno rozważyć miejsce, z którego pochodzą uczniowie.
  • Każdy uczeń powinien być nauczane zgodnie ze swoich zasad, wieku itp
  • Sposób nauczania zależy od czasu.
  • W zależności od zawodu uczniów, powinien on uczyć różnych rzeczy. Na przykład sportowca powinny być nauczane w inny sposób niż uczonego.
  • Trzeba wiedzieć zdolności ucznia, jak wiele możliwości, pamięć i czas na praktykę.
  • Nauka powinna być zgodna z kierunkiem umysłu.

Korzyści z terapii jogi

To niesamowite zobaczyć miliony ludzi w dzisiejszych czasach należą jogi w swoim życiu z dnia na dzień. Terapia Joga zbyt robi łaskę w głównym nurcie samopoczucie, ponieważ skupia się na uzdrowienie całego ciała, umysłu i ducha. Wzmacnia serce oraz układ krążenia, mięśnie ciała, płuc i układu nerwowego. Poprawia problemy trawienne; Pomaga funkcji układu pokarmowego prawidłowo i poprawia dostarczanie tlenu do tkanek organizmu.

Dodatkowo ważną rzeczą tej terapii jest to, że można go łatwo dostosować się do każdej formy i stylu, lub poziomu jednostki, na przykład ludzie starsi mogą znaleźć więcej korzyści z terapii jogi praktykujących jogę Chair. Pomimo faktu, że terapia jogi jest nową formą leczenia, to pochodzi ze starożytnej praktyki. Ze względu na swoje klinicznie udowodnionych korzyści, w dzisiejszych czasach, większość lekarzy chętnie sugerują, że to leczenie dla swoich pacjentów. Pomaga w leczeniu wielu problemów zdrowotnych, takich jak lęk, ból głowy, ból pleców, depresja, bezsenność lub bezsenność i wiele, wiele więcej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *